Vinted: Centrum Obsługi Klienta i Infolinia

Następnie kliknij sekcję „Dane osobowe”, aby wyświetlić swoje dane osobowe, w tym adres e-mail. Następnie możesz edytować swój adres e-mail i wprowadzić niezbędne zmiany, aby zapisać zmiany. Twój adres e-mail zostanie natychmiast zaktualizowany i nadal będziesz mieć dostęp do wszystkich swoich artykułów i wiadomości na Vinted. Na stronie z komentarzami użytkownika komentarze są posortowane w sposób chronologiczny (od najnowszych do najstarszych). Każda opublikowana opinia zawiera nazwę użytkownika jej autora, komentarz, ocenę w postaci gwiazdek przyznaną przez danego użytkownika, datę i godzinę zamieszczenia opinii.

  • Rezygnując z kupna tej nowej, ludzie przyczyniają się do zmniejszenia śladu węglowego.
  • Od niedawna użytkownicy informowani są o zamknięciu dotychczasowej platformy i proszeni o korzystaniu z nowej.
  • Dokonanie sprzedaży jest celem każdego, kto wystawia jakikolwiek przedmiot na Vinted.
  • Możesz edytować lub usunąć swoją opinię, klikając na odpowiedni przycisk znajdujący się pod danym komentarzem.

Twój nowy numer telefonu zostanie natychmiast zaktualizowany i nie stracisz żadnych artykułów ani wiadomości na Vinted. W momencie, gdy klient zapłaci za artykuł, użytkownik sprzedający ubranie dostaje na swój adres mailowy etykietę do naklejenia na przesyłkę. Od tego czasu w ciągu 5 dni roboczych należy wysłać kupiony przedmiot. Za koszt przesyłki płaci kupujący, a płatność pojawia się w portfelu Vinted, kiedy nabywca ubrania naciśnie przycisk “wszystko OK”.

To ogromne ułatwienie, ponieważ najwięcej pytań dotyczy problemów technicznych ze stroną, wątpliwości związanych z zamówieniami lub kłopotów z dokonaniem transakcji. Co więcej, użytkownicy, którzy zarejestrują się na Vinted, a następnie się tam zalogują, mogą napisać do firmy w wiadomości prywatnej za pośrednictwem aplikacji lub strony internetowej. Gdy klient zapłaci za wybrany artykuł, sprzedający ubranie na Vinted otrzymuje na swój adres mailowy opłaconą etykietę wysyłkową od Vinted.

Nowe Vinted. Jaka nazwa?…Ta sama

O portalu zrobiło się głośno kilka dni temu, gdy Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na Vinted ponad 5,3 mln zł kary. Firma zamierza się od tej decyzji odwoływać, jednak postanowiła zamknąć swoją dotychczasową platformę. Stanie się to 20 czerwca, ale już 16 maja uruchomiona zostanie nowa platforma, która będzie obsługiwać również międzynarodowe transakcje.

  • Po tym czasie użytkownicy będą mogli korzystać z konta na starej platformie wyłącznie w celu wypłacenia środków pieniężnych lub napisania do firmy w celu uzyskania pomocy.
  • Możesz wprowadzić swój nowy numer telefonu i zapisać zmiany.
  • Użytkownik platformy ma możliwość nabywania ubrań w korzystnych cenach od innych osób.
  • Następnie należy wybrać “Ustawienia konta” i kolejno “Moje konto”, “Zmiana nazwy użytkownika”.
  • Nie, po utworzeniu konta Vinted i wybraniu dla niego nazwy użytkownika nie będziesz mógł zmienić adresu e-mail powiązanego z tą nazwą użytkownika.

W niektórych przypadkach Vinted wystawia automatycznie pozytywną lub negatywną opinię o transakcji. Pozytywna opinia dla sprzedającego (tylko ocena pięciogwiazdkowa, bez komentarza) pojawia się, jeśli transakcja została zakończona, a kupujący nie wystawił opinii w ciągu czterech (4) dni. Vinted wystawia pozytywne opinie tylko sprzedającym. Negatywna opinia (tylko ocena jednogwiazdkowa, bez komentarza) pojawia się, jeśli dany użytkownik ręcznie anuluje złożone już zamówienie (chyba że robi to po raz pierwszy). To samo spotyka sprzedających, jeśli nie wyślą przedmiotu na czas, a zamówienie zostanie automatycznie anulowane. Vinted wystawia negatywną opinię albo kupującemu, albo sprzedającemu (w zależności od tego, która strona anuluje transakcję).

Jak przenieść konto na nowe vinted?

Platforma ta umożliwia sprzedaż i kupno używanych ubrań, butów i akcesoriów. Serwis zachęca swoich klientów do postępowania w życiu zgodnie z zasadą zero waste i minimalizmu. Dzięki niemu użytkownik może pozbyć się zalegających w szafie ubrań, których już nie nosi. Zamiast wyrzucać odzież, można ją sprzedać na Vinted i podarować jej “drugie życie”. Użytkownik platformy ma możliwość nabywania ubrań w korzystnych cenach od innych osób.

Czy sprzedawanie na Vinted jest płatne?

Powód, który w sposób bezdyskusyjny zostanie wzięty pod uwagę przez administratorów, to nick, zawierający dane osobowe. Chodzi tutaj na przykład o imię, nazwisko, datę urodzenia innymi słowy, wszelkie wrażliwe dane. Jednak istnieją sytuacje, w których zmiana nazwy użytkownika jest możliwa.

W ostatnim czasie UOKiK nałożył na Vinted 5,3 mln zł ze względu na brak informacji o warunkach odblokowania pieniędzy ze sprzedaży i o tym, jak nie dopłacać do „Ochrony Kupującego”. Vinted opiera się na bardzo prostym założeniu – jeżeli chcemy się czegoś pozbyć, wystarczy założyć konto. Wykonujemy zdjęcie produktu, dodajemy opis, kategorię i cenę. Teraz wystarczy czekać na zainteresowaną zakupem osobę.

Szef właściciela Vinted mówi, dlaczego ta platforma jest zwycięzcą kryzysu wywołanego przez koronawirusa

W tym przypadku aplikacja nie różni się od innych stron o podobnej tematyce. Można korzystać z różnych filtrów i wyszukać dokładnie to, co nas interesuje. Płatności dokonuje się za pośrednictwem opcji „Kup teraz”, a nasze finanse są chronione przez „Ochronę kupującego”. Dokonanie sprzedaży jest celem każdego, kto wystawia jakikolwiek przedmiot na Vinted.

Vinted Kontakt obsługa klienta

Użytkownik może odpowiedzieć na dane opinie wystawione na jego koncie przez innych użytkowników lub przez Vinted, klikając na odpowiedni przycisk znajdujący się pod danym komentarzem. Kiedy użytkownik wyszukuje przedmiot, oferty są domyślnie sortowane według “trafności”. Alternatywnie, w zysk na akcjach: od kogo zacząć? Katalogu, użytkownik może również wybrać sortowanie według ceny lub daty. Jeśli użytkownik wybierze sortowanie według ceny i daty, preferencje wskazane na koncie użytkownika będą nadal brane pod uwagę przy klasyfikacji ofert. Wystawienie przedmiotów na sprzedaż w Vinted jest bezpłatne.

Na Vinted wystawianie przedmiotów na sprzedaż jest bezpłatne. Jednak nasze dodatkowe usługi dla sprzedających, takie jak wspomniane wyżej Podbijanie Przedmiotów i Sugerowane Oferty są usługami płatnymi. Nie możesz korzystać z witryny, gdy jesteś uznawany za profesjonalnego sprzedawcę. Jeśli masz 18 lat lub mniej, Twój rodzic lub opiekun (osoba dorosła) musi zarejestrować Twoje konto i nadzorować Twoje korzystanie ze strony.

W ten sposób da się nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale także zadbać o planetę. Klienci, kupując używane ubrania, przyczyniają się do zmniejszenia zapotrzebowania na produkcję nowej odzieży, co nie pozostaje obojętne dla środowiska. Nie, nie można zmienić nazwy użytkownika powiązanej z kontem Vinted. Możesz jednak zaktualizować swój adres e-mail w ustawieniach konta. Dzięki temu Twoje aktualizacje i powiadomienia z Vinted trafią na właściwy nowy adres e-mail. Vinted to internetowa platforma handlowa, za pośrednictwem której użytkownicy mogą sprzedawać lub kupować określone przedmioty z innymi użytkownikami.

Czy mogę zmienić adres e-mail powiązany z moją nazwą użytkownika Vinted?

Podbicie oferty na 3 lub 7 dni w celu zwiększenia jej widoczności w wynikach wyszukiwania (cena usługi jest zależna od ceny przedmiotu i czasu trwania). Obecnie firma posiada biura w kilku europejskich stolicach m.in. W Wilnie, w Warszawie, w Berlinie oraz w Pradze, choć z pewnością z czasem placówki pojawią się w następnych krajach na całym świecie. Vinted jest litewską firmą założoną w 2008 roku i przeznaczoną do wygodnej sprzedaży ubrań innym użytkownikom aplikacji. Założeniem Vinted jest możliwość pozbycia się zbędnej odzieży, która wciąż jest wysokiej jakości i odsprzedania jej w korzystnej cenie innej osobie.

Samo sprzedawanie na Vinted nie jest skomplikowane, a sprzedający nie ponosi za to żadnych opłat. Warto jednak pamiętać, że aplikacja Vinted ma wielu użytkowników, a to wiąże się z ogromną konkurencją i sytuacją, że różnych, w dobrym stanie ubrań na Vinted jest bardzo dużo. Trzeba więc założyć, że upłynie dow jones industrial average w ciasnym zakresie post fed minut trochę czasu zanim przedmiot się sprzeda. Vinted nie pobiera żadnych opłat za wystawienie przedmiotów i ich sprzedaż. Do każdej transakcji dokonanej przez platformę Vinted automatycznie doliczana jest jednak opłata za Ochronę Kupujących. Wynosi na 2,90 zł + 5 procent wartości wystawionego przedmiotu.

Aby umieścić przedmiot w Katalogu, sprzedający musi przestrzegać wszystkich Reguł Katalogu. Informacje podane poniżej stanowią przegląd kluczowych funkcjonalności i zasad funkcjonowania strony Vinted. Jeśli chcesz zrozumieć swoje prawa i obowiązki związane z korzystaniem z witryny Vinted, prosimy nie daj się oszukać – poznaj opinie o tradeallcrypto o zapoznanie się z naszym Regulaminem za pośrednictwem tego linku. Vinted to popularny serwis, który umożliwia kupowanie i sprzedawanie głównie używanych ubrań oraz dodatków. Od niedawna użytkownicy informowani są o zamknięciu dotychczasowej platformy i proszeni o korzystaniu z nowej.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top